Четирима PR практици и преподаватели бяха избрани за почетни членове на БДВО

Церемонията беше част от второто издание на „Денят на Бернайс“

В навечерието на 20-годишнината си Българско дружество за връзки с обществеността (БДВО) избра за свои почетни членове изявени PR практици, участвали активно в изграждането на организацията. Носители на званието „Почетен член“ са

Проф. д-р Минка Златева-1

проф. д-р Минка Златева, преподавател във Факултета по журналистика и масова комуникация на СУ „Св. Климент Охридски“, доц. д-р Десислава Бошнакова, преподавател в департамент „Масови комуникации“ на НБУ; Мария Гергова-Бенгтссон, управляващ директор на United Partners и Виктор Стефанов, главен редактор на Dir.bg. Отличието за принос в развитието на Дружеството и на PR професията у нас бяха връчени от предходния председател на БДВО – Александър Христов, настоящия – Асен Асенов, както и бъдещия – Мануела Дюлгерова – Тотева, която е избрана за председател за 2017 г.

Тържественото им обявяване за почетни членове беше част от програмата на тазгодишното издание на „Денят на Бернайс“, организирано от БДВО в чест на „бащата на PR” Едуард Бернайс. За приноса си в развитието на PR в България и за дългогодишната си подкрепа към организацията, председателят на БДВО – Асен Асенов, награди Софарма, Пощенска банка, Мтел и ЧЕЗ България с приза “Инвеститор в публичните комуникации“.

Акцент в програмата на „Денят на Бернайс“ беше дискусия за ролята на дигиталните комуникации в промотирането на start-up идеи. Темата имаше широка представителност от различни заинтересовани страни. Институционалната гледна точка беше представена от Емилия Хубавенска, специалист „Комуникации и публикации“ към DG Connect (Directorate General) на Европейската комисия, Брюксел, и Златка Димитрова, координатор на „Образование България 2030“. Стоян Ставрев, член на УС на КРИБ и основател на Българска консултантска компания представи позицията на бизнеса, като подчерта, че за реализацията на start-up идеи се изисква смелост и готовност да загубиш, защото едва 1 от 10 идеи е успешна. НПО секторът беше представен от Марияна Хамънова, управляващ директор на Cleantech България и Натанаил Стефанов, член на УС на Асоциацията на българските лидери и предприемачи (ABLE Bulgaria). Образователните институции и тяхната роля в познанието за дигиталните комуникации защитиха доц. д-р Миланка Славова – преподавател в УНСС и координатор за България на проекта JEMSS (Joint European Masters in Digital and Social Media Marketing), и Мирена Тодорова, управител на Сдружение “DEAR” и хон. преподавател в СУ “Кл. Охридски” по Маркетинг. За аудиторията беше полезно да се срещнат и с Даниел Томов, съосновател на инвестиционния фонд Eleven, и Христо Чернев, съосновател и изпълнителен директор на един от успешните start-up-и в последните години – Taxi Me. Мнението си имаха възможност да представят и редица млади предприемачи.

След дискусията бяха наградени победители във второто издание на студентския конкурс „Като Бернайс“. Те са възпитаници на Военна академия „Г. С. Раковски”

Журито присъди специална награда на екипа от НБУ за проекта им CoKitchen.и заслужено спечелиха първото място с проекта си „Online restart на offline startup”.

„Денят на Бернайс” се организира с любезното партньорство на Mtel, Samsung, Българска консултантска компания, КРИБ, ФЖМК, Idea PR and Advertising и с медийното партньорство на ngobg.info,  Медиите на 21 век, b2b Media и mkt360. Криейтив партньор на събитието e The Smarts, а негов домакин – СУ „Св. Климент Охридски”.

доц.д-р Десислава Бошнакова-1

 

Мария Гергова - Бенгтссон-1

 

 

 

Виктор Стефанов-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Търсим бъдещите носители на Годишния знак „Отговорна компания – отговорни служители” за 2021 г.

Отличието се връчва за осма поредна година от Фондация BCause, Българска асоциация за управление на хора (БАУХ), Българско дружество за връзки с обществеността (БДВО) и Българската асоциация на КСО специалистите (БАКСОС).

Българските компании и техните служители преминаха през много изпитания през последните две години – за някои от тях, това беше повод да се вгледат навътре и да преосмислят своите политики за ангажирани на служителите, включително дарителските инициативи, насърчавани или организирани от работодателя. Някои работни места опустяха, но хората намериха нов начин да бъдат заедно: като помагат на тези, които не можеха да останат вкъщи защото работят на първа линия за различни здравни, образователни, социални и екологични каузи.

Журито на Годишния знак през тази година е в състав:

  • Елица Баракова, изпълнителен директор на фондация BCause
  • Полина Господинова-Георгиева, изпълнителен директор на Българска асоциация за управление на хора
  • Анита Бедин, председател на Българското дружество за връзки с обществеността.
  • Д-р Марина Стефанова, председател на УС на Българска асоциация на КСО специалистите

Годишният знак има четири нива на отличие: знак за дарителство от работното място, бронзов знак, сребърен знак и златен знак. Видът отличие се определя от критерии, свързани с обема служители, участващи в инициативата (като процент от общия брой служители); от механизмите, с които компанията популяризира, насърчава и развива програмите за регулярно дарителство и възможностите, които дава за даряване на труд на служителите в работно време. Решението се взима на базата на посочените по-горе критерии, спрямо попълнените от компаниите информационни форми и след кратко видео-интервю с участниците.

От 2015 година Фондация BCause, Българска асоциация за управление на хора (БАУХ) и Българско дружество за връзки с обществеността (БДВО) връчват и специална награда за професионалисти, развиващи дарителството от работното място в компаниите, в които работят по креативен, професионален и ефективен начин.

Срокът за попълване и изпращане на информационните въпросници е 18 февруари 2022.

Можете да се запознаете и да попълните формата за участие оттук.

За допълнителна информация: Ива Петрова, Експерт ”Дарителски програми и фондонабиране” 02 981 19 01; 0885 731 768 iva@bcause.bg