БДВО дава началото на Студентския конкурс “Като Бернайс” 2024

Студентският конкурс „Като Бернайс” е част от фестивала „Денят на Бернайс”, който тази година отбелязва своето 10-о издание на 27 и 28 ноември. Целта на състезанието е да стимулира креативността и активността на студентите, изучаващи комуникации. Задачата е изграждане на проект за цялостна комуникационна кампания този път с цел събуждане на гражданското участие за подобряване на градските условия на тема „GEN Z събужда града“.

В конкурса могат да участват студенти в специалности, свързани с комуникациите (PR, комуникации, реклама, маркетинг). Екипите – от един до трима души, трябва да подготвят и представят своята гледна точка към актуалната тема. Всеки екип се води от ментор (преподавател на някой от студентите от съответния университет), който ръководи отбора при подготовката на темата. Всеки преподавател може да бъде ментор на не повече от 3 екипа.

Темата трябва да бъде разработена под формата на презентация. Всеки екип ще разполага с 15 минути (10 минути представяне и 5 минути за въпроси), за да представи своя проект пред журито в състав: всички ментори на екипи – по право, и представител на УС на БДВО. Всеки от менторите в журито няма да има право да гласува за своите екипи.

Наградите:

  • За екипа, класиран на първо място – 500 лв. и грамота.
  • Първите три екипа ще имат правото на стаж в БДВО и ще получат сертификати за участие.
  • За ментора на екипа победител – грамота.
  • За университетското звено (катедра, факултет, департамент), към което е менторът на екипа победител – грамота.

Крайният срок за регистрация е 20.11.2024 г. на имейл office@bdvo.org, като е важно да бъдат отбелязани всички членове на конкретния екип с трите им имена, специалност, учебно заведение, телефонен номер и имейл за връзка, име на ментора и неговите телефонен номер и имейл за връзка.

Презентациите на студентските проекти ще бъдат представяни от участниците пред жури на 27.11.2023 г. в аула “Магна” на ФЖМК 

Старт на представянето: 13.00 часа.

Обявяването на победителите и връчването на наградите ще се състои на 28 ноември 2024 г., от 18.00 ч. в х-л Интерконтинентал, 4, пл. „Народно събрание“, София

Още насоки:

  • Ключови думи и посоки:
    • Градът като мозайка
    • Субкултури, впрегнати в действие
    • Фрагменти от микро общности, които да подкрепят общо цялостно развитие
  • Обща рамка и цел:
    • Градът има много лица. Това важи за всеки град, но все пак – колкото е по-голям, по-разнолик става. Паралелно в наши дни обществото, комуникацията и вниманието са силно фрагментирани в следствие на различни фактори. Ето защо търсим подходи за събуждане на градските общности, които отчитат тази картина; подходи, които работят с множество послания, поднесени на множество публики по множество канали и в множество формати, но с една обща цел – да събудим градските общности за действие и участие така, че да направим градовете си по-добри за живеене.
  • Обхват:
    • Започнете с определяне на обхвата – град, зона или квартал. Нужно е да има ясна пространствена рамка за града и частта от него, която събуждаме и да съсредоточим всички действия по кампанията там. Може да се формулират конкретни подзадачи, свързани със състоянието на конкретни елементи от средата и/или конкретно пространство в нея.
  • Аудитория:
    • Тъй като аудиторията на такъв тип комуникация обхваща всички граждани, целта е да се определят добре различните сегменти и типове под аудитории, като се дефинират подходи за всяка от тях. Би било уместно да се формулират също така ключовите и най-важни сред тези под аудитории и да се изведат стратегии за работа тях, както и с местни лидери на мнение. Мислете за целеви публики, демографски и психографски характеристики, поведенчески навици.
  • Послания и канали:
    • Тук е ключовата творческа и стратегическа част на задачата – формулирането на начините за достигане до под аудиториите и посланията, които да бъдат излъчени към тях.
  • Времева рамка и бюджет:
    • Добре е да се определи времева рамка според конкретната цел и всички желании действия по кампанията да се бюджетират. Не се предвижда конкретно ограничение в бюджета, но всичко предвидено трябва да се остойности поне прогнозно.
  • Измеримост:

Търсим бъдещите носители на Годишния знак „Отговорна компания – отговорни служители” за 2021 г.

Отличието се връчва за осма поредна година от Фондация BCause, Българска асоциация за управление на хора (БАУХ), Българско дружество за връзки с обществеността (БДВО) и Българската асоциация на КСО специалистите (БАКСОС).

Българските компании и техните служители преминаха през много изпитания през последните две години – за някои от тях, това беше повод да се вгледат навътре и да преосмислят своите политики за ангажирани на служителите, включително дарителските инициативи, насърчавани или организирани от работодателя. Някои работни места опустяха, но хората намериха нов начин да бъдат заедно: като помагат на тези, които не можеха да останат вкъщи защото работят на първа линия за различни здравни, образователни, социални и екологични каузи.

Журито на Годишния знак през тази година е в състав:

  • Елица Баракова, изпълнителен директор на фондация BCause
  • Полина Господинова-Георгиева, изпълнителен директор на Българска асоциация за управление на хора
  • Анита Бедин, председател на Българското дружество за връзки с обществеността.
  • Д-р Марина Стефанова, председател на УС на Българска асоциация на КСО специалистите

Годишният знак има четири нива на отличие: знак за дарителство от работното място, бронзов знак, сребърен знак и златен знак. Видът отличие се определя от критерии, свързани с обема служители, участващи в инициативата (като процент от общия брой служители); от механизмите, с които компанията популяризира, насърчава и развива програмите за регулярно дарителство и възможностите, които дава за даряване на труд на служителите в работно време. Решението се взима на базата на посочените по-горе критерии, спрямо попълнените от компаниите информационни форми и след кратко видео-интервю с участниците.

От 2015 година Фондация BCause, Българска асоциация за управление на хора (БАУХ) и Българско дружество за връзки с обществеността (БДВО) връчват и специална награда за професионалисти, развиващи дарителството от работното място в компаниите, в които работят по креативен, професионален и ефективен начин.

Срокът за попълване и изпращане на информационните въпросници е 18 февруари 2022.

Можете да се запознаете и да попълните формата за участие оттук.

За допълнителна информация: Ива Петрова, Експерт ”Дарителски програми и фондонабиране” 02 981 19 01; 0885 731 768 iva@bcause.bg